Nietrzymanie moczu po porodzie

Coraz więcej dam, które rodziły własne dzieci drogami natury przyznaje, że ma istotne problemy z mięśniami dna miednicy. W głównej mierze, są to komplikacje z nietrzymaniem moczu i ból w dole brzucha, jaki wynika z tego, że niektóre organy zmieniły trochę własne miejsce po porodzie.

Sprzęt do treningu przy nietrzymaniu moczu

Do niedawna był to temat tabu oraz mało która z pań decydowała się mówić o własnych problemach po porodzie. Niejednokrotnie wydawało im się, że jest to problem natury intymnej i nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Dziś jednak lekarze ginekolodzy sami informują o takiej dyspozycji przyszłe matki. Poza tym, także w trakcie zajęć w szkole rodzenia można dowiedzieć się dużo o tym, jakie są w stanie pojawić się skutki porodu.
Kłopotami z mięśniami dna miednicy pojawiają się też u kobiet, jakie rodziły poprzez zabieg cesarskiego cięcia. Z reguły u nich pojawia się następnie ból w dole brzucha i kłopoty ze współżyciem. Bez wątpliwości, nie musi być to normą i niektóre mamy nie skarżą się na tego typu przypadłości, jednakowoż wielki odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najlepszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, którą wolno podjąć niesłychanie prędko po porodzie. Im prędzej jest taka szansę, tym porządniej, albowiem ćwiczenia zapewniają wówczas poprawniejsze rezultaty. W trakcie fizjoterapii, wykonuje się rozmaitego rodzaju ćwiczenia, które mają wzmacniać mięśnie i sprawiać, że będą się one w słuszny sposób kurczyły. Poza tym, niezwykle znaczącą kwestią są też treningi oddechowe, które wypada następnie jak zwykle powtarzać. Ponadto, pacjentki uczą się też, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, która powinna pojawić się podczas czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie rekomendowana jest w głównej mierze damom, jakie miały więcej porodów. Są w stanie jednak z niej korzystać też panie, jakie rodziły dzieci po raz pierwszy, jeżeli tylko pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Co poniektórzy lekarze uważają, że taka fizjoterapia powinna być obowiązkowa po porodzie, tak jak w wypadku niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niezmiernie szybko zezwala ona powrócić do normy oraz czuć się odpowiednio. Wiele pacjentek oświadcza, że to właśnie dzięki takim ćwiczeniom są w końcu w stanie wyprostować się i wykonywać cięższe czynności, jakie do tej pory wywoływały u nich nietrzymanie moczu czy też dolegliwości bólowe. Doktor może na fizjoterapię wypisać skierowanie. Istnieje także możliwość skierowania z takich zajęć i treningów odpłatnie, w ramach prywatnej opieki zdrowotnej.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *