mięso sezonowane w Krakowie

Świetna restauracja z włoskim jedzeniem
Pragniesz smacznie zjeść? Wśród szerokich możliwości, które daje europejska sztuka kulinarna na wyjątkową uwagę zasługuje włoska kuchnia. Dlaczego? Otóż dlatego, że włoska kuchnia to kalejdoskop aromatów, połączeń i duża dawka składników odżywczych.

Tradycyjne włoskie przyprawy

Naszym rodakom kuchnia włoska, łączy się głównie z pizzą i makaronem oraz czasem z winem. Tymczasem włoska sztuka kulinarna to też takie pyszności jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Popularne posiłki włoskie

Makarony to podstawa włoskiej kuchni. We Włoszech gotuje się makarony w dziesiątkach form. Praktycznie trudno wymyśleć produkty których nie można dodać do makaronu. bianca restauracja kraków Owoce morza, dodatki mięsne oraz przeróżne przyprawy, powodują, że makarony nie mogą się znudzić.

Kolejną charaterystyczną potrawą jest pizza. Wprawdzie nie została ona wymyślona we Włoszech tylko ze starożytnej Grecji. Znana jest jednak jako włoskie danie. Prawdziwa włoska pizza powinna mieć niezbyt grube ciasto i niezbyt duża ilość składników. Najpopularniejsza jej wersja to margharita z mozarellą. Świeża pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być „fit”.

Włoskie jedzenie to znacznie więcej niż tylko pizza i pasta. To również risotto, tortellini, minestrone i szeroki wybór deserów – np. granita czy panettone. Odwiedzając restaurację włoską nie można nie spróbować wina czy dojrzałych serów- gorgonzoli, mascarpone lub grana padano.
Zobacz film

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *